Austria Narty

Austria, Alpy, Narty - Zimowe Szaleństwo 100% Satysfakcji

Austria jest jak raj dla narciarzy. Cały rok gotowa do przyjęcia narciarzy na białe szaleństwa. Na wszystkich, którzy kochają narty w Austrii czeka 22 tys. kilometrów tras zjazdowych, które sa doskonale przygotowane i utrzymane i 16 tys. km. tras przygotowanych do narciarstwa biegowego. Także snowboard jest dziś poważnym sportem, a Austria pierwszym z krajów, w którym zaczęto rozgrywać zawody snowboardowe. Nawet gdy już narty się znudzą nie brakuje w Autrii atrakcji i tras przygotowanych do zwiedzania przepięknego, austriackiego, niezapomnianego krajobrazu. Do Austrii na narty mogą przyjechać i ci początkujący na nartach by rozpocząć swoją nową przygodę na oślich łączkach a potem na łatwych stokach rodzinnych jak i ci narciarze, którzy poszukują trudnych i najbardziej ekstremalnych tras zjazdowych. Austria zaprasza na narty!

Popularne Miejsca Narciarskie w Austrii

 Pitztal Hintertux Solden Moltal Dachstein Arlberg
 Ischgl Stubai Kitzbuhel Kaprun Gasteiner Hochkoning
 Lungau Zillertal Villach Salzburg Innsbruck Obertauern

 

Dolina Gasteiner Tal
Dolina Gasteiner Tal to region narciarski należący do Landu Salzburg, można powiedzieć o nim, że jeden z najpiękniejszy i największy region narciarski w Austrii. Około 200 kilometrów tras narciarskich, wspaniałe warunki zjazdowe dla kochających snowboard to nie wszystko. Dodatkowym walorem tego regionu są gorące źródła (jest ich osiemnaście), dzięki temu region ten nabrał charakteru uzdrowiska.

 

Trasy dla narciarzy są tam łatwe, średnie i trudne, najdłuższa trasa ma 8 kilometrów. 135 kilometrów tras przygotowanych pod narty biegowe, które w mają w niektórych odcinkach specjalne tory do kroku łyżwowego. Jest wiele szkółek narciarskich, szkółek do snowboardu.

 

Region narciarski Gasteiner Tal tętni życiem głównie w takich miejscowościach jak: Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein i Bokstein, łącznie mamy tam do wyboru 24 wyciągi narciarskie i 60 fantastycznych tras zjazdowych różnego stopnia trudności.

 

W centrum Bad Gastein znajdują się luksusowe hotele zachęcające wspaniałymi termalnymi kąpielami, masażami, fitness, sauną, gabinetami kosmetycznymi. Do dyspozycji także wspaniałe restauracje, bary i kawiarnie. Dynamiczny rozwój regionu, inwestycje w nowoczesnośc sprawiają, że Dolina Gasteiner Tal tętni rozwija się dzięki ogromnej rzeszy turystów przyjeżdżających nie tylko na narty, ale i na wspaniałe wczasy i niezapomniany wypoczynek.
Dolina Rauris
Region narciarski położony pośrodku Parku Raurier Tal. Przepiękne widoki, krajobrazy i gwarancja śniegu przyciągają turystów na narty by spędzić tam ferie zimowe. Dolina Rauris znana jest także jako doskonałe miejsce wiosną na narciarstwo przełajowe. Trasy narciarskie są tam zróżnicowane. Od trudnych do tras narciarskich dla zaczynających jeździć na nartach. Jest także snowboard park. Jednak miłośnicy snowboardu nie maja tak przygotowanej szerokiej oferty jak narciarze. Trasy obsługiwane są przez 8 wyciągów orczykowych, jeden wyciąg gondolowy oraz jeden wyciąg krzesełkowy. Teren narciarski jest zawsze dobrze przygotowany i wspaniale urozmaicony. Odnajdą tam się Ci, którzy uwielbiają narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe (45 km) a także możliwa jest jazda w głębokim puszystym śniegu. Wszystkich tras jest tam około 30 km łącznie. Są stoki do ćwiczeń dla dzieci, oraz park zabaw dla dzieci. Jest tez szkółka jazdy na nartach w której uczy około 40 instruktorów. Warunki narciarskie i sezon narciarski trwa tam od połowy grudnia do kwietnia. Dolina Rauris to prawdopodobnie najpiękniejsza dolina narciarska w Alpach przyciągająca swą swojska atmosferą, której nie utraciła mimo tak licznie przyjeżdżających tam turystów. Ciekawostka: Rauris to dawna osada poszukiwaczy złota. W Rauris możemy wieczorami po śnieżnych szaleństwach wypocząć w barach i restauracjach, które oferują takie atrakcje jak wieczorki taneczne, pokaz pieczenia chleba, wieczory przy cytrze, występy folklorystyczne.

Dolina Stubaital
Stubaital to najpiękniejsza dolina Tyrolu nazywana przez narciarzy stolicą narciarstwa w Austrii. Piękne, malownicze trasy narciarskie zawdzięczamy lodowcowi Stubai, górom wapiennym i kamiennym pokładom. W całych Alpach Stubaiskich znajduje sie 80 lodowców. Najwyższy szczyt pieknych gór to Zuckerhult mający 3507 metrów nad poziomem morza. Dolina Stubaital leży pomiędzy dwoma innymi dolinami czyli: Wattental oraz Otztal. Najbardziej znanymi miejscowościami w tym regione są: Fulpmes, Telfes, Schonberg, Mieders, Neustift.

Na lodowcu sezon narciarski trwa cały rok. Oferta dla narciarzy jest bardzo bogata i przyciąga przede wszystkim 130 kilometrami przepięknych tras narciarskich. Trasy przygotowane są perfekcyjnie, oświetlone wieczorami i dopieszczone przez całą załogę pracowników. Każdy kto tylko ma chęć pojeździć na nartach może wybrać się do Austrii do Doliny Stubaital. Szansę na spełnienie swych narciarskich marzeń mają zarówno początkujący, jaki średnio oraz bardzo dobrzy narciarze. Trasy są bowiem zróżnicowane, nie brakuje szkółek narciarskich, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego jest także dostępna w każdym ośrodku narciarskim.

Dolina Stubaital to niezapomniana przygoda jazdy na białym, i głębokim śniegu, ale zabawić sie w białe szaleństwo można nie tylko na nartach. Saneczkarstwo, snowboard, narciarstwo biegowe, funpark oraz trasa wyścigowa, jazda na łyżwach dadzą nam wiele wrażeń. A sił warto mieć wiele także na wieczory, które przyjemnie spędzić można w przytulnych restauracjach, barach, a także centrach rekreacyjnych takich jak w Neustift, gdzie można popływać w basenie, skorzystać z sauny, pograć w tenisa, squosha, kręgle.

Wspaniała niespodzianka w Dolinie Stubaital czeka na dzieci. Jest to klub narciarski zwany Myszką Miki. Bardzo dobrym rozwiązaniem w całej dolinie sa wspólne karnety otwierające wszystkie trasy narciarskie. Nie zapomnijcie Państwo spróbować także smacznej Tyrolskiej kuchni.