Saalbach – Hinterglemm

Austria Ski Cirkus Saalbach - Hinterglemm

Ski Cirkus Saalbach – Hinterglemm – nie jest ono tak znany, jak inne renomowane stacje narciarskie, ale ma również doskonale zorganizowany system nartostrad i wyci±gów i jest zaliczany do 10 najlepszych w Austrii. Jest to również region, który sprawdził się jako miejsce rozgrywania poważnych zawodów oraz miejsce treningów wielkich gwiazd Alpejskiego Pucharu ¦wiata. Dzięki doskonałej organizacji można tu spędzić cały dzień, nie korzystaj±c dwa razy z tego samego stoku. Jedn± z dodatkowych atrakcji dla narciarzy z ambicjami jest trasa zawodnicza w Hinterglemm. Elektroniczny pomiar czasu, jazda na tyczkach, nagranie przejazdu na wideo i fachowe porady uzupełniaj± tę ofertę. Dla snowboardzistów przygotowany jest rozległy funpark.

Główne miejscowo¶ci: Hinterglemm, Saalbach, Leogang.

Oferta dla narciarzy zjazdowych jest bardzo bogata: zróżnicowane i doskonale przygotowane trasy zjazdowe o ł±cznej długo¶ci 200 m ze sztucznym na¶nieżaniem, a także trasy karvingowe, funparki dla snowboardzistów i narciarzy. Najrudniejsza trasa: z Schatterg-West – 7 km, różnica poziomów 1020 m.
10 km tras biegowych o ¶rednim poziomie trudno¶ci, na wysoko¶ci 1100 m n.p.m. oraz lekcje narciarstwa biegowego dla zainteresowanych. Dla chętnych skibus, który dowozi do rozległych tras biegowych w Maishofen.

Informacje turystyczne:
Toutismusverband Saalbach Hinterglemm
Glemmtaler Landstrafe 550
A-5753 Saalbach
tel. +43(0)6561 680 068
contact@saalbach.com
www.skicircus.at