Silvretta Ischgl

Silvretta Ischgl - Austria. Rozrywkowy Kurort

Silvretta – Ischgl – jest położona pomiędzy Alpami Zillertlskimi z Arlbergiem tyrolska dolina Paznauntal. W¶ród znawców sportów zimowych słynie jako największe centrum snowboardowe w Austrii. W 40-kilometrowej Paznauntal znajduj± się cztery o¶rodki narciarskie, z których największe i najbardziej znane tereny narciarskie to Silvretta Ski&Funsport-Arena wokół Ischgl, tworz±ce jedn± z największych hu¶tawek narciarskich w Austrii – Ischgl-Samnaun. Główny węzeł komunikacyjny usytuowany jest na wysoko¶ci 2311 m n.p.m., na hali Idalp, gdzie zlokalizowane s± górne stacje koleje linowych z Ischgl. Duż± zalet± tego terenu jest ich położenie wysoko ponad poziomem morza (1400-2872 m n.p.m), a także duży wybór wyci±gów, doskonale utrzymane stoki zjazdowe i trasy biegowe, które nie maj± sobie równych. Od lat miejscowo¶ć ta słynie także z organizowania dla swoich go¶ci bezpłatnych koncertów muzycznych (do tej pory występowali tam m.in. Elton John, Tina Turner, Jon Bon Jovi, Bob Dylan i inni).

Główne miejscowo¶ci: Ischgl, Kappl, Galtur

Zobacz nasz± relację z wycieczek narciarskich do Ischgl

Tereny do narciarstwa zjazdowego leż± tu na wysoko¶ci: 1377-2872 m n.p.m. Okres narciarski rozpoczyna się tu jesieni± i trwa do póĽniej wiosny. Najdłuższy zjazd: Palinkopf-Ischgl o długo¶ci 9 km, a najtrudniejszy znajd: Pardatschgrand Nordabfahrt – 1,6 km długo¶ci z różnic± poziomów 500 m. Znajduje się tu również największy w Europie Funpark Boarders Paradise dla snowboardzistów.
Dla narciarzy biegowych wokół Ischgl jest przygotowanych 48 km urozmaiconych tras. Z kolei w całej dolinie Paznau długo¶ć tras biegowych przekracza 100 km. Najdłuższa trasa: Ostloipe (1580-1590 m n.p.n.) – 8 km długo¶ci, trudno¶ć: łatwa.
Dla dzieci zostały tu utworzone przedszkola, a nawet żłobki od 1-go roku życia, a także szkółki narciarskie z własnymi terenami do ćwiczeń.

 

Informacja turystyczna:
Tourismumverband Paznaun-Ischgl Hnr. 320
A-6561 Ischgl
tel. +43(0)5099 070 1
incoming@paznaun-ischgl.com
www.paznaun-ischgl.com