Courchevel

Francja Courchevel (Trzy Doliny)

Courchevel ten region narciarski zlokalizowany jest w sercu Trzech Dolin i uznany za jedn± z najbardziej renomowanych stacji alpejskich. Składa się z czterech wiosek rozmieszczonych na różnych poziomach: 1300, 1550, 1650 i 1850 m n.p.m. Główne uroki tego miejsca to przede wszystkim architektura utrzymana w tradycyjnym stylu, natomiast elegancki charakter stacji to z kolei luksusowe hotele, renomowane sklepy oraz wykwintne restauracje.
Courchevel posiada znakomicie utrzymane stoki; 117 tras o ł±cznej długo¶ci 150 km, rozwinięt± sieć kolejek i wyci±gów w liczbie 65, a także bezpo¶rednie poł±czenia z pobliskimi stacjami.

Dla pocz±tkuj±cych przygotowana jest tu ponad połowa wszystkich tras, większo¶ć wytyczona w Courchevel 1650 i 1850. Tereny zlokalizowane Pralond i Les Vardons polecane s± głównie rodzinom, w tym długa, zielona trasa Bellecôte z Courchevel 1850. Z kolei dla narciarzy ¶redniozaawansowanych proponowane jest trasy: Biollay (Courchevel 1850), Les Rochers – dostępna z wyci±gu orczykowego Signal, a także tereny wokół Les Chenus, b±dĽ czerwona trasa: Les Chapelets – wszystkie trasy zapewniaj±ce wspaniałe widoki, wiraże, rynny oraz liczne skały, szczeliny, a niektóre z nich znakomite także do uprawiania carvingu. Z kolei dla zawodowców jest tu np. słynna czarna trasa Les Couloirs de la Saulire, gdzie miały miejsce jedne z pierwszych zawodów freeridu, w 62% zbocza wiod±ce rynn± (couloir) pod wyci±giem orczykowym, b±dĽ trasa La M po lewej stronie wyci±gu Vizelle, która zadowoli najbardziej wymagaj±cych, spadziste stoki i doskonały ¶nieg na długo¶ci 1,7 km z 500 m różnic± poziomów, w przypadku twardego ¶niegu trasa staje się bardzo trudna.
W Courchevel przygotowany jest również jedyny we Francji o¶wietlony tor saneczkowy o długo¶ci 2 km, doskonały teren do uprawiania freeridu, a ponadto idealne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego – ponad 67 km tras z darmowym dostępem, a poł±czenia z trasami Méribel i La Tania daj± ł±cznie 90 km do uprawiania tego rodzaju narciarstwa.

Informacje turystyczne
Courchevel Tourisme
Le coeur de Courchevel BP 37
73122 Corchevel Cedex
tel. +33 (0) 479 08 00 29
fax +33 (0) 479 08 15 63
www.courchevel.com


Stale monitorowana stacja położona na wysoko¶ci 1850 m n.p.m, z doskonał±, francusk± kuchni±, z luksusowymi chatkami oraz aż piętnastoma czterogwiazdkowymi hotelami; miejsca noclegowe znajduj± się w bardzo bliskim s±siedztwie tras zjazdowych, które na dodatek wci±ż s± pod „opiek±” kamer; turystów z pewno¶ci± przyci±ga tutaj niezwykle ¶wieże powietrze, możliwo¶ć urz±dzania sobie wycieczek górskich, spacerów czy zakosztowania wspaniałych, tradycyjnych potraw narodowych; najniżej tutaj położona trasa narciarska znajduje się na wysoko¶ci około 1300 m n.p.m., a najwyżej położona – na około 2750 m n.p.m.; miejsce to z pewno¶ci± spełni oczekiwania najbardziej wymagaj±cych miło¶ników narciarstwa oraz snowboardu ze względu na różne trudno¶ci tras, których jest bardzo dużo, a wszystkie obsługiwane s± przez nowoczesne wyci±gi, spełniaj±ce wszelkie programowe standardy.