Beskid Niski

Wyciągi Narciarskie w Beskidzie Niskim

Beskid Niski obejmuje teren pomiędzy Przełęczą Tylicką na zachodzie, a Przełęczą Łupkowską na wschodzie. Jest to także pasmo graniczne Polski i Słowacji. Najwyższym wzniesieniem w polskiej części Beskidu Niskiego jest masyw Lackowa (997 m n.p.m.). Z uwagi na charakter tych gór polecany jest on szczególnie początkującym i średniozaawansowanym narciarzom. Główne tereny zjazdowe znajdują się w Chyrowej, Kamiennej, Karlikowie, Małotowie i Puławach Górnych, Rymanowie Zdroju, Smerekowcu.

Magura Małastowska. Małastów to wieś leżąca u stóp Magury Małastowskiej. Dzięki położeniu, są tu najkorzystniejsze warunki do uprawiania sportów zimowych w Beskidzie Niskim. W ośrodku narciarskim Magura – Małastów – znajduje się sześć sztucznie naśnieżanych i ratrakowanych tras zjazdowych – po dwie trasy zielone, niebieskie i czerwone – o łącznej długości 5,65 km, w tym nartostrada o długości 3,5 km. Teren obsługiwany jest przez dwa wyciągi orczykowe (500 i 450 m długości) oraz jeden wyciąg Gucio o długości 150 m.

Kamianna – to stara wieś w północno wschodnich Gorcach, której cechą charakterystyczną krajobrazu są rozczłonkowane grzbiety górskie o dość stromych zboczach, pokryte lasami bukowymi i świerkowymi. W centrum wsi, na północnych stokach Okrągłej Górki, zlokalizowana jest niewielka stacja narciarska oferująca 5 tras zjazdowych mało i średnio trudnych, obsługiwanych przez 3 wyciągi orczykowe.

Chyrowa

Kiczera Puławy – wyciąg krzesełkowy w dolinie Wisłoka w miejscowości Puławy Górne. Kilka tras o różnym stopniu trudności, sztuczne oświetlenie, trasy dobrze przygotowywane ratrakiem. Najdłuższa trasa 1200 m. Także wyciąg orczykowy dla dzieci oraz szkółka narciarska