Zillertal Arena

Zillertal Arena Austria

Zillertal Arena – to rozległa, licz±ca ponad 50 km dolina tyrolska uważana za jeden z największych regionów narciarskich, wzdłuż której rozlokowało się szereg miejscowo¶ci wypoczynkowych. Jest tam przygotowanych 630 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudno¶ci, w tym całoroczne tereny narciarskie na lodowcu Hintertux, które uważane s± za jedne z najlepszych terenów lodowcowych w całej Europie. Ze względu na duż± popularno¶ć tego miejsca, w sezonie jest do¶ć tłoczno, a przy zjeĽdzie do doliny z autostrady tworz± się korki. Z duż± ilo¶ci± turystów slutecznie radzi sobie z kolei dobrze rozbudowana sieć urz±dzeń wyci±gowych o ł±cznej przepustowo¶ci ponad 75000 os./h. Najważniejsze trasy zjazdowe znajduj± się na terenach Horn, Hochfügen, Skizentrum Hochzillertal, Mayrhof i Penken. A cały o¶rodek proponuje oprócz tras zjazdowych, także fun park dla snowboardzistów oraz wyznaczone tereny dla dzieci. Prawie w ¶rodku doliny leży miejscowo¶ć Zell am Ziller – siedziba najstarszego browaru w Tyrolu.

Główne miejscowo¶ci: Zell am Ziller, Gerlos, Wald, Krimml.

Tereny narciarstwa zjazdowego rozpo¶cieraj± się na poziomie 1300-2500 m n.p.m. Do dyspozycji narciarzy jest około 200 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych, nartostrad oraz trudniejszych szlaków le¶nych. Oferta tras i wyci±gów jest tu tak duża także dzięki hu¶tawce narciarskiej pomiędzy salzburskim Konigsleiten a leż±cym w Tyrolu Gerlos. Tylko w najbliższych okolicach Zell Am Ziller wytyczono 25 km tras i s± to przede wszystkim trasy łatwe. Z kolei najdłuższy zjazd Fliezen mierzy około 5 km i wymaga bardzo dobrych umiejętno¶ci narciarskich.
W regionie działaj± dwie szkółki narciarskie dla dzieci z własnymi terenami do ćwiczeń, a także s± specjalnie przygotowane programy dziecięce obejmuj±ce snowrafting, snow safari i inne atrakcje, ł±cznie z zawodami narciarskimi na zakończenie każdego kursu.

Informacje turystyczne:
Zillertal Arena
Rohr 23
A-6280 Zell im Zillertal
tel. +43(0) 5282 716 5
info@zillertalarena.com
www.zillertalarena.com