La Clusaz

Francja - La Clusaz - Alpy Północne

La Clusaz – to region narciarski w sercu łańcucha górskiego Aravis, w Alpach Północnych, króluj±cy ponad w±skim i głębokim w±wozem rzeki Nom. Z tej miejscowo¶ci można dotrzeć na pięć różnych terenów narciarskich, które s± poł±czone systemem wyci±gów i kolejek. Przeważaj± tu strome i trudne trasy, jednak każdy może znaleĽć co¶ dla siebie, nawet rodziny z dziećmi, a także narciarze biegowi. Dla tych, którzy zachowaj± siły po wyczerpuj±cych zjazdach, czeka bogata oferta dodatkowych zajęć sportowych oraz innych rozrywek, m.in. loty helikopterem nad masywem Aravis i Mont Blanc, loty paralotni±, lodowisko, basen z podgrzewan± wod± oraz wszelkiego rodzaju spacery i wycieczki po górach pieszo lub na rakietach ¶nieżnych. A dla amatorów mocnych wrażeń zjazdy skuterami ¶nieżnymi.
Tereny narciarskie usytuowane na wysoko¶ci 1100 – 2600 m n.p.m. oferuj± malownicze i zróżnicowane trasy: zielone 25, niebieskie 28, czerwone 23 oraz czarne 7. W kilku punktach La Clusaz wyci±gi zapewniaj± także dostęp do terenu L’Aiguille oferuj±cego dodatkowe 26 km tras. A z tego z kolei terenu jest dobre poł±czenie do La Balme z 25 km tras, a także do L’Etale za po¶rednictwem albo 14 km łatwych tras albo kolejki „Transval”. St±d z kolei można zjechać do miasteczka lub wjechać kolejk± na teren Beauregard – gdzie przygotowanych jest 15 km tras i roztacza się piękny widok na szczyty Alp Sabaudzkich.
La Clusaz jest wymarzon± stacj± również dla amatorów narciarstwa biegowego. ZnaleĽć tu oni mog± 120 km tras, które malowniczo wij± się po¶ród pięknych lasów.

 

Informacje turystyczne:
Tourist office – 161
Place de l’église BP 7
74220 La Clusaz
tel. +33 (0) 450 32 65 00
fax +33 (0) 450 32 65 01
infos@laclusaz.com
www.laclusaz.com