Obertauern

Obertauern Austria

Obertauern – cieszy się sław± jednego z najatrakcyjniejszych alpejskich regionów narciarskich z najpewniejszym ¶niegiem. O¶rodek ten znajduje się po¶ród gór Ziemi Salzburskiej na wysoko¶ci od 1740 do 2526 m n.p.m. Jest tu jedyny w swoim rodzaju system wyci±gów i tras pozwalaj±cy na zrobienie narciarskiej rundy dookoła osady. Polega to na tym, iż z jednego wyci±gu zjeżdża się tras± wiod±c± do dolnej stacji drugiego wyci±gu, potem wyjeżdża się na górę i zjeżdża do kolejnego wyci±gu. W ten sposób można bez odpinania nart okr±żyć cały kurort. Tak± atrakcj± poszczycić się może jeszcze tylko jeden o¶rodek w Alpach: Sella Ronda w Dolomitach. Z uwagi na bliski dojazd do Obertauern, rokrocznie przyjeżdża bardzo dużo Polaków.

Główne miejscowo¶ci: Obertauern.

Na narciarzy czeka tu 95 km stoków zjazdowych, obsługiwanych przez 26 wyci±gów o ł±cznej przepustowo¶ci 35 600 os./h. Najtrudniejszy zjazd: Gamsleiten 2,937 km długo¶ci i różnicy poziomów 362 m. O¶wietlony stok w poniedziałki i czwartki znajduje się z kolei przy wyci±gu Kurvenlift i ma 1,3 km długo¶ci, stopień trudno¶ci: łatwy. Zrobienie wyżej wspomnianej rundy na nartach wokół osady możliwe jest na dwa sposoby – zgodnie, lub przeciwnie do wskazówek zegara.
Zadowoleni z pobytu w tym regionie będ± także narciarze biegowi, dla których specjalnie została przygotowana 10-kilometrow± trasa pucharowa, przeznaczona dla profesjonalistów, 6-kilometrowa trasa Hundsfeldloipe i 10-kilometrowa trasa Gnadenalm-Loipe, z której skorzystać mog± szczególnie amatorzy pejzaży.

Informacje turystyczne:
Obertauern-Information
A-5562 Obertauern
tel. +43 (0)6456 7252
info@obertauern.com
www.obertauern.com