Kaunertal Lodowiec

Narty Austria - Dolina i Lodowiec Kaunertal

Kaunertal (dolina i lodowiec) – jest to region narciarski usytuowany w Tyrolu Zachodnim, który słynie w szczególno¶ci z lodowca – drugiego co do wielko¶ci w Alpach Wschodnich, który gwarantuje temu regionowi całoroczny sezon narciarski i rewelacyjnie przygotowane trasy o różnych stopniach trudno¶ci na wysoko¶ci 2150 – 3200 m n.p.m. Największ± popularno¶ć lodowiec zdobył w¶ród amatorów snowboardu, ze względu na profesjonalny park snowboardowy i odbywaj±c± się co roku słynn± międzynarodow± imprezę inauguruj±c± sezon: Snowboard – Opening. W dolinie Kaunertal największe znaczenie, w¶ród znajduj±cych się tam wiosek, ma Feichten, zlokalizowana w jej centralnej czę¶ci, która stanowi najlepsz± bazę wypadow± na tereny narciarskie oraz znajduj±cy się przy wjeĽdzie do doliny o¶rodek narciarski Fendler.

Główne miejscowo¶ci: Fendels, Feichten.

Największ± popularno¶ci± w¶ród narciarzy i snowboardzistów cieszy się bez w±tpienia króluj±cy nad dolin± lodowiec Kaunertal, gdzie można uprawiać sporty zimowe przez cały rok. Znajduje się tu ł±cznie 32 km tras narciarskich umiejscowionych na wysoko¶ci 2150 – 3160 m n.p.m., obsługiwanych przez 18 wyci±gów. Najdłuższy zjazd: Nörderjoch – Ochsenalm – 7 km długo¶ci z różnic± poziomów 950 m. Pozostałe dwa o¶rodki oferuj± ł±czne 14 km tras narciarskich.
Narciarstwo biegowe liczy w tym regionie ł±cznie 30 km długo¶ci, w tym 5 km to trasy wysokogórskie, wytyczone na lodowcu.

Informacja turystyczna:
Tourismusverband Tiroler Oberland
A-6524 Feichten Kaunertal
tel. +43 (0)5475 292 0
info@kaunertal.com
www.kaunertal.com