Corbier i La Toussuire

Le Corbier i La Toussuire

Te dwa o¶rodki narciarskie położone s± w Sabaudii, w masywie Arvan – Villards. W poł±czeniu z czterema mniejszymi wioskami tworz± jeden z największych regionów narciarskich we Francji. Ten nasłoneczniony i zasypany ¶niegiem płaskowyż u stóp szczytu L’Ouillon to prawdziwy raj dla narciarzy.
Teren narciarski Les Sybelles oferuje imponuj±c± długo¶ć tras zjazdowych – 350 km, z czego 310 km tras poł±czonych jest jedn± sieci± wyci±gów. W regionie tym jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura narciarska z węzłem komunikacyjnym na szczycie L’Ouillon, a także doskonały system sztucznego za¶nieżania, przygotowuj±cy doskonale trasy, gwarantuj±c narciarzom wspaniał± zabawę w okresie od grudnia do kwietnia. Tras zielonych jest 20, niebieskich 40, czerwonych 31, czarnych 5. Na tym terenie znajduje się także lodowiec Saint Sorlin. Karnet „Sybelles” obejmuje wszystkie wyci±gi poł±czonych terenów. Ponadto dzięki porozumieniu zawartemu w rejonie tury¶ci, którzy chcieliby zwiedzić inne stacje narciarskie doliny Maurienne oraz zakosztować białego szaleństwa na stokach w Trzech Dolinach mog± wykupić jednodniowy karnet w innych, s±siednich stacjach za minimaln± dopłat±.
Dla narciarzy biegowych przygotowano tu 55 km tras, w tym znakomite wyprawy przez odludne górskie doliny masywu Arves, a także lekcje narciarstwa biegowego.
Rejon ten uzyskał także znak jako¶ci „Les P’tits Montagnards” ¶wiadcz±cy o posiadaniu infrastruktury dostosowanej do potrzeb dzieci.

 

Informacje turystyczne:
Corbier Tourist Office Le Tripode
73300 Le Corbier
info@le-corbier.com
www.le-corbier.com