Innsbruck Narty

Narty w Okolicach Innsbrucka

Innsbruck i okolice – stolica Tyrolu oraz jej s±siednie miejscowo¶ci to raj dla spragnionych zimowej rozrywki, wieczornych atrakcji oraz zwiedzania zabytków. Obszar narciarski wokół Innsbrucku charakteryzuje się dobr± infrastruktur±, nowoczesnymi wyci±gami oraz trasami o każdym stopniu trudno¶ci. Jest to bardzo popularny o¶rodek narciarski w Austrii i jeden z największych na ¶wiecie. W tym regionie narciarze mog± korzystać z oferty kilku dużych o¶rodkach narciarskich, a mianowicie: Seegrube-Nordkette, Glungezer, Patscherkofel, Mutterer Alm i Axamer Lizum. W okolicy Innsbrucka znajduje się również lodowiec Satubaier Gletscher oraz Schlick 2000.

Główne miejscowo¶ci: Innsbruck, Igle, Adams.

Na południe od Innsbrucku położona jest miejscowo¶ć Igls, w której na nartach zjeżdża się ze szczytu lokalnej góry Patscherkofel. Najczę¶ciej polecane trasy licz± około 60 km i s± zlokalizowane na terenie Seegrube-Nordkette oraz Axamer Lizum. Najdłuższy i najtrudniejszy zjazd: z Axamer Lizum do doliny, o długo¶ci 6,5 km i różnicy poziomów 1330 m. Przygotowana specjalna trasa zjazdowa dla kobiet – Damenabfahrt – 3 km długo¶ci z różnic± poziomów 740 m, o ¶rednim stopniu trudno¶ci.
Na tym terenie znajduje się ł±cznie około 200 km tras biegowych, głównie w: Rinn, Natters, Mutters, Götzens, Gnadenfeld, Seefeld-Leutasch.

Informacje turystyczne:
Innsbruck Torismum
tel. +43 (0) 512 598 50
office@innsbruck.info
www.insbruck.info.