Gstaad

Gstaad - Narty Alpy Berneńskie

Gstaad – ta miejscowość leżąca na zachodnim krańcu Alp Berneńskich swoją nazwę zawdzięcza grupie górskiej z charakterystycznymi „rogami diabła” i należy do terenu narciarskiego określanego mianem Gstaad Super Ski Region. Gstaad jest również jedną z bardziej znanych w Szwajcarii stacji narciarskich, do której przyjeżdżają narciarze z całego świata; jest to również ulubione miejsce wypoczynku śmietanki towarzyskiej wyższych sfer.
Region ten dysponuje 62 nowoczesnymi wyciągami i kolejkami, łączącymi 250 km dobrze utrzymanych tras zjazdowych, a w tym 120 km – tras niebieskich, 90 km – czerwonych oraz 40 – czarnych. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość jazdy na lodowcu Les Diablerets. Najdłuższy zjazd należy do tras trudnych, prowadzi z lodowca, ma 14 km długości i 1700 m różnicy poziomów.
Teren ten oferuje także snowpark Saanenmoser dla snowboardzistów, 123 km urozmaiconych krajobrazowo trasach dla narciarzy biegowych, a także 160 km szlaków wędrownych i 12 szlaków do wędrówek w rakietach śnieżnych.

Informacje turystyczne:
Gstaad Saanenland Tourismus
Haus des Gastes
CH-3780 Gstaad
tel. +41 (0)33 748 81 81
info@gstaad.ch
www.gstaad.ch