Dachstein Schladming

Austria - Dachstein Tauern – Schladming

Dachstein Tauern – Schladming – to jeden z największych i najlepszych, a jednocze¶nie do¶ć specyficzny region narciarski w Austrii. Jest on popularny szczególnie w¶ród pocz±tkuj±cych narciarzy, ale także dzięki odbywaj±cym się tu regularnym międzynarodowym zawodom w stylu klasycznym i alpejskim. Cechami tego regionu jest 350 km tras narciarstwa biegowego, całoroczny sezon narciarski na lodowcu Dachstein oraz liczne możliwo¶ci uprawiania narciarstwa pozatrasowego. Region ten składa się z o¶miu o¶rodków narciarskich w dolinie rzeki Anizy, z których każdy posiada inn± ofertę i nastawiony jest na innego rodzaju go¶ci. Narciarze alpejscy mog± korzystać tutaj ze słynnych stoków: Planai – zjazdy trasami Pucharu ¦wiata, uznawanymi za najszybsze na ¶wiecie, Hochwurzen, Hauser-Kaibling i Reiteralm, w górach Galsterbergalm i Stoderzinken, czy na płaskowyżu Ramsau, a także na lodowcu Dachstein, gdzie panuje całoroczny sezon narciarski. Szczególnie polecana jest narciarska hu¶tawka: Hauser-Kaibling-Planai-Hochwurzen-Reiteralm.

Główne miejscowo¶ci: Schladming, Rohrmoos, Ramsau am Dachstein, Haus im Ennstal.

Teren narciarstwa zjazdowego na lodowcu Dachstein znajduje się na wysoko¶ci 2296 – 2700 m n.p.m. Z Ramsau kursuje kolejka linowa na lodowiec, gdzie działa całoroczny sezon narciarski i oferowanych jest ł±cznie 4 km tras o różnej trudno¶ci obsługiwanych przez 7 wyci±gów. W pozostałych o¶rodkach narciarskich trasy zjazdowe wynosz± w sumie ponad 160 km długo¶ci. Ponadto o¶rodek Hochwurzen posiada dodatkow± atrakcję, jak± s± zjazdy po naturalnym torze saneczkowym, maj±cym 7 km długo¶ci i czynnym do póĽna w nocy. Natomiast Hauser Kaibling to jedna z najtrudniejszych w Styrii gór do zjazdów na nartach, która poł±czona jest wyci±gami w jedn± „hu¶tawkę narciarsk±” z Planai. Najdłuższa trasa: FIS (Vorderkar-Piste).

Na całym obszarze, a zwłaszcza w rejonach Ramsau am Dachstein, występuje ł±cznie 350 km tras biegowych, w tym: 100 km łatwych, 150 km ¶rednich, 100 km trudnych.. Lodowiec jest także niezwykle modny w¶ród biegaczy narciarskich, a latem trenuj± tu zespoły narodowe z całej Europy. Ciekawostk± jest to, iż obszar ten jest szczególnie ulubiony także przez Polaków; na miejscowej skoczni od lat przygotowuje się przed sezonem ekipa polskich skoczków z Adamem Małyszem na czele.

Informacje turystyczne:
Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH
8970 Schladming
tel. +43 (0) 368 723 310
info@schladming-dachstein.at
http://www.dachstein-tauern.at