Serre Chevalier

Francja Serre-Chevalier

Serre-Chevalier uznany jest jako pi±ty pod względem wielko¶ci teren narciarski, leż±cy w sercu lasu modrzewiowego, na granicy Parku Narodowego Ecrins. Region ten sw± nazwę zawdzięcza alpejskiemu szczytowi wnosz±cemu się nieopodal na wysoko¶ci 2491 m n.p.m. Z tego miejsca roztacza się piękny widok na rzekę Guisane i jej dolinę wraz z trzynastoma górskimi wioskami oraz najwyżej położonym miastem we Francji – Briançon. W skład tego obszaru narciarskiego wchodz± trzy mniejsze tereny: Briançon, Le Serre Che oraz Le Monêtier les Bains, a dostęp do niego jest możliwy z każdego z głównych o¶rodków narciarskich. Ten rejon narciarski może poszczycić się wyj±tkowym klimatem, charakteryzuj±cym się suchym powietrzem, długimi okresami nasłonecznienia i obfitymi opadami ¶niegu. Miło¶nicy narciarstwa alpejskiego mog± korzystać tu z 250 km oznakowanych tras rozci±gniętych na wysoko¶ci od 1200 do 2800 m n.p.m. (23 tras zielonych, 30 niebieskich, 43 czerwone oraz 15 czarnych), a także z bezpiecznych tras poza terenem narciarskim. Dodatkowo na zboczach Meije znajduje się lodowiec. Żaden do¶wiadczony narciarz nie powinien omin±ć tu słynnej trasy zjazdowej – Vallons de la Meije.
Również amatorzy narciarstwa biegowego znajd± tu co¶ dla siebie, korzystaj±c jeden z wytyczonych tras, których ł±czna długo¶ć wynosi 45 km, a które głównie biegn± wzdłuż doliny, między Villeneuve i Le Monêtier i wznosz± się w kierunku Col du Lautaret.
W tym regionie znajduj± się ponadto specjalne strefy do uprawiania half pipe, carvingu, snowpark i boardercross. To również doskonale przygotowane miejsce do uprawiania ski joringu, do jazdy skuterami ¶nieżnymi czy do nauki jazdy samochodem na lodzie.
Dzięki bogatej ofercie zajęć sportowych oraz rozrywek après ski skierowanej do dzieci, stacja uzyskała znak jako¶ci „Petit Montagnard” („Mały Góral”).

Informacje turystyczne:
Office de Tourisme
5240 Serre Chevalier
tel. + 33 (0)4 92 24 98 98
fax + 33 (0)4 92 24 98 84
contact@ot-serrechevalier.fr
www.serre-chevalier.com