Wilder Kaiser – Brixental

Hohe Salve: Wilder Kaiser - Brixental

Do narciarskiego zagłębia Ski Welt Wilder Kaiser – Brixental można dostać się z o¶miu miejscowo¶ci u podnóża Hohe Salve. S± to największe, poł±czone ze sob± tereny narciarskie w Austrii, oplecione sieci± nowoczesnych wyci±gów. Każdy znajdzie tu co¶ dla siebie: zarówno szukaj±ce spokoju rodziny z dziećmi, jak i młodzież spragniona urozmaiconych , nie tylko sportowych rozrywek. Miejsce to jest nastawione całkowicie na narciarzy i oferuje ogółem 250 km poł±czonych tras zjazdowych, dostępnych po wykupieniu jednego karnetu.

Główne miasta: Brixten im Thal, Ellmau, Soll.

O¶rodek oferuje 250 km tras zjazdowych, w¶ród których przeważaj± te o ¶rednim poziomie trudno¶ci (120 km). Od dwóch sezonów działa poł±czenie autobusowe i kolej gondolowa Ki-West, ł±cz±ca dwa największe austriackie rejony narciarskie. Po wykupieniu specjalnego karnetu narciarze maj± do dyspozycji 249 wyci±gów i kolejek oraz 704 km tras narciarskich. Najdłuższa trasa: Hoche Salve-Hopfgarten – 10 km z różnic± poziomów 1200 m.
Na amatorów narciarstwa biegowego czeka ł±cznie 110 km tras. Jedna z najciekawszych i najładniejszych tras liczy 5 km i wiedzie z Brixen do miejscowo¶ci Westendorf.
Największe przedszkola dziecięce działaj± w Sool i Hopfgarten.

Informacja turystyczna:
Tourismumverband Wilder Kaiser
Dorf 35
A-6352 Ellmau
tel. +43(0)5358 505 0
office@wilderkaiser.info
www.wilderkaiser.info
www.hohe-salve.com