Montafon

Montafon - Austria

Montafon – znaczy dokładnie „góra wielu Ľródeł”. Jest to 39-cio kilometrowa dolina leż±ca w granicach najbardziej na zachód wysuniętego austriackiego landu, Voralbergu. Dzieli się na dwie czę¶ci: Doliny Montafon oraz Górny Montafon. Wszystkie miejscowo¶ci leż±ce na ich terytorium ciesz± się popularno¶ci± w¶ród turystów z całego ¶wiata. Największy o¶rodek sportów zimowych w Vorarlbergu składa się z sze¶ciu terenów narciarskich, które ł±czy system wspólnych karnetów i s± to: Silvretta Nova, Schafberg, Golm, Hochjoch, Silvretta Bielerhohe oraz Kristberg. Narciarze maj± tu do dyspozycji ł±cznie 223 km tras zjazdowych, 290 szlaków do zimowych wędrówek i 12 tras do narciarstwa biegowego o ł±cznej długo¶ci 100 km; wszystko obsługiwane przez ponad 60 wyci±gów i kolejek, co umożliwia korzystanie ze stoków bez oczekiwania na wjazd.

Główne miejscowo¶ci: Schruns, Partenon, Gargellen.

Trasy do narciarstwa zjazdowego rozci±gaj± się na poziomie 650-2395 m n.p.m. Kristberg oraz Schafberg to idealne miejsca dla nowicjuszy i rodzin z małymi dziećmi, a z kolei Hochjoch jest przeznaczony dla narciarzy o przeciętnych umiejętno¶ciach. W Silbretta Nova znajduj± się natomiast nartostrady o różnych stopniach trudno¶ci. Najdłuższa i najsłynniejsza trasa: Hochjoch Totalne – 11 km.
Dla miło¶ników biegówek i nart ¶ladowych wymarzonym miejsce jest płaskowyż Bielerhohe, w którym znajduje się najwyżej wytyczona trasa: 20-kilometrowa Partenon Lope 2000 (2040 m n.p.m.); biegać można także po skutym lodem, sztucznym zbiorniku wodnym Silvretta. Na terenie narciarskim Hochjoch otworzono dla najmłodszych Dream Land, gdzie dzieci mog± skorzystać z miejsc przeznaczonych specjalne do zabawy na ¶niegu, b±dĽ do stawiania pierwszych kroków na nartach. Na wszystkie wyci±gi w dolinie Montafon obowi±zuje jeden karnet. Dzieci urodzone po 2002 roku jeżdż± za darmo.

Więcej informacji:
Montafon Tourismus,
Montafonerstr. 21,
A-6780 Schruns,
tel. +43(0)5556 722 530,
info@montafon.at,
www.montafon.at