Bregenzer Wald

Bregenzerwald - Austria

Las Bregencki jest najbardziej na zachód wysuniętym terenem narciarskich w Austrii i usytuowany jest pomiędzy Jeziorem Bodeńskim, a przełęcz± Arlberg. Słynie on z urozmaiconych i ¶wietnie utrzymanych tras, a także zróżnicowanego krajobrazu, co gwarantuje znakomite warunki na nasłonecznionych stokach, którymi usatysfakcjonowani s± zarówno narciarze alpejscy, jak i biegowi, a także snowboardzi¶ci. Oprócz powyższych atrakcji sportowych, region ten oferuje dodatkowo wiele miejsc noclegowych z niewygórowanymi cenami oraz doskonał± kuchnię regionaln±.

Główne miejscowo¶ci: Alberschwende, Andelbuch, Au, Egg, Sibratsgfäll.

Ten region narciarski zlokalizowany na wysoko¶ci 700 – 2300 m n.p.m. oferuje ł±cznie 280 km tras zjazdowych, w tym 36 km to trasy trudne, 131 km – ¶rednie, 113 km – łatwe, z ponad 80 wyci±gami o ł±cznej przepustowo¶ci 95 956 osób/h. Najdłuższy zjazd to Suttis – Mellau, 4 km długo¶ci z różnic± poziomów 1000 m.
W regionie tym występuj± także doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, zwłaszcza w jej zachodniej czę¶ci każda z miejscowo¶ci dysponuje przygotowanymi trasami. Ł±cznie do dyspozycji narciarzy biegowych przygotowanych jest 320 km tras, w tym: trudnych 100 km, ¶rednich 120 km i łatwych 100 km. Najdłuższe trasy znajduj± się w Au/Schoppernau (40 km), a specjalne trasy do biegania z psami wytyczone zostały w: Warth, Mellau, Damüls, Langenegg i Lingenau.
Dodatkow± atrakcj± tego regionu, a jednocze¶nie nowo¶ci± jest wytyczona tzw. “Droga Serowa”, która powstała dzięki produkcji pysznych serów. W wielu gospodach i restauracjach pod±żaj±cym tym szlakiem turystom serwowane s± smakowite, typowe dla Bregenzerwald „Käsknöpfle” i inne potrawy lokalnej kuchni.

Informacje turystyczne:
Bregenzerwald Tourismus
Gerbe 1135
A-6863 Egg
tel. +43 (0)5512 2365
info@bregenzerwald.at
www.bregenzerwald.at