Pitztal

Pitztal - Rifflsee

Dolina Pitztal jest chętnie odwiedzana przez turystów zarówno zim±, jak i latem. Trzeba pokonać 40 km i prawie 1000 m różnicy poziomów, aby od jej wylotu dotrzeć do końca, gdzie wyrasta drugi pod względem wysoko¶ci szczyt Austrii – Wildspitze (3774 m n.p.m.). Pitztal oferuje ł±cznie 75 km tras narciarskich, na których nigdy nie brakuje ¶niegu. Teren lodowca Pitztaler Gletscher jest najwyżej położony w Austrii, a ponieważ utworzono go całkiem niedawno, uchodzi za bardzo dobrze wyposażony pod względem technicznym. W pobliżu leży o¶rodek Rifflsee, a nieco dalej stoki Hochzeiger, doskonałe na rodzinne wyprawy narciarskie. Wymarzone warunki znajduj± tutaj zarówno narciarze zjazdowi, klasyczni, snowboardzi¶ci, jak i miło¶nicy wycieczek narciarskich i wypraw na rakietach ¶niegowych.

Główne miejscowo¶ci: ST. Leonard, Jerzens, Wenns.

Tereny narciarstwa zjazdowego lodowca Pitztal i Rifflsee leż± na wysoko¶ci 1640-3440 m n.p.m. Kolejka gondolowa Pitz-Panoramabahn wywozi turystów do najwyższego punktu, do jakiego docieraj± wyci±gi w Austrii – na wysoko¶ć 3440 m n.p.m. Do lodowca przylega teren narciarski na górze Rifflsee, gdzie można jeĽdzić tylko w sezonie zimowym. Dodatkow± atrakcj± regionu jest także piękny widok na zamarznięte jezioro Rifflsee na wysoko¶ci 2200 m n.p.m. Najdłuższa trasa: Talloipe – 21 km. Najwyżej położona trasa: Gletscherloipe – 8 km

W całej dolinie jest ponad 70 km tras biegowych o różnym stopniu trudno¶ci, najwięcej – 35 km tras zlokalizowanych jest wokół miejscowo¶ci ST. Loenhard.

Pitztal to również wymarzone miejsce na urlop rodzinny. Dzięki karnetowi Balbini Freipass, dzieci poniżej 10 roku życia jeżdż± pod opiek± dorosłego za darmo. Specjalnie także dla dzieci najmłodszych wydzielono płaskie stoki, gdzie można lepić bałwana lub zbudować igloo, a także stawiać pierwsze kroki na nartach wokół figur ulubionych bajkowych postaci lub pozjeżdżać na sankach. Istnieje też specjalny park – Dziecięcy ¦wiat na ¶niegu.

 

Informacje turystyczne:
Tourismusverband Pitztal
Unterdorf 18,
A-6473 Wenns,
tel. +43(0)5414 869 99,
info@pitztal.com,
www.pitztal.com