Solden Otztal

Sölden - Ötztal - Austryjacki Kurort

Dolinę Ötztal otacza największa ilo¶ć trzytysięczników w Alpach Wschodnich, z Wildspitze – najwyższ± gór± Tyrolu na czele. W tej ci±gn±cej się ponad 60 km najdłuższej alpejskiej dolinie można poznać niemal wszystkie oblicza Tyrolu – od tradycyjnych, alpejskich wiosek narciarskich, aż do najbardziej znane kompleksy sportowe. W skład Otztal-Arena wchodzi wiele miejscowo¶ci, które pomimo, iż tworz± pod względem administracyjnym jeden organizm, to w każdej z trzech czę¶ci regionu należy wykupić osobny karnet. Ötztal obejmuje zatem trzy tereny narciarskie: Ötz/Hochötz, Sölden/Hochsölden i najmniejszy ze wszystkich Vent. Niew±tpliw± atrakcj± regionu jest również ekspresowa kolejka między lodowcami – Sölden Gate to Glacier.
 

Główne miejscowo¶ci: Sölden, Vent, Obergugl, Ötz.

Na narciarzy zjazdowych czeka tu około 300 km ¶wietnie przygotowanych i urozmaiconych tras zjazdowych. Ponadto na zlokalizowanych nieopodal lodowcach Rettenbach i Tiefenbach doskonałe warunki panuj± wła¶ciwie przez cały rok, co umożliwia jazdę na nartach i snowboardzie także latem, przyci±gaj±c nieustannie narciarzy z całego ¶wiata. Dodatkowo na Giggijoch jest half-pipe (70 m), a na lodowcu Rettenbach – funpark z half-pipe. Zróżnicowany stopień trudno¶ci tras umożliwia dobr± zabawę zarówno rodzinom z dziećmi, jak i zawodowym narciarzom alpejskim. Wyci±gi maj± ł±czn± przepustowo¶ć 111000 os./h, co skutecznie zapobiega powstawaniu jakichkolwiek kolejek. Zjazd z Gaislachkogel do doliny jest o¶wietlony. Najtrudniejsza trasa: Rosskirpl z Hainbachjoch do Solden – 7 km o różnicy poziomów 1350 m. Najdłuższa trasa: stacja górska Schwarze Schneider – Sölden – 13,3 km, różnica poziomów 1870 m.
W Sölden znajduje się ponadto 16 km tras biegowych, z czego 8 km to trasy łatwe, a najdłuższa ma 5 km długo¶ci. Udogodnieniem jest także bezpłatny dojazd do centrum narciarstwa biegowego w Langenfeld, gdzie wytyczono 40 km tras. Dla pocz±tkuj±cych organizowane s± lekcje. W Sölden i Hochsolden obowi±zuje jeden karnet, ważny także na tereny lodowcowe.

Informacja turystyczna:
Ötztal Tourismum, Buro Soldem
A-6450 Sölden,
tel. +43(0)5254 510 0
info@oetztal.com
www.soelden.com