Region Villach

Villach Austria - Narty w Villach

Region Villach jest to o¶rodek narciarski przyci±gaj±cy turystów nie tylko licznymi i zróżnicowanymi trasami, ale także leczniczymi Ľródłami cieplicowymi. Zlokalizowany jest on w Karyntii (gdzie jest najbardziej na południe wysuniętych rejonem narciarskim), nieopodal granic z Włochami i Słoweni±.

Główne miejscowo¶ci: Villach, Faak am See, Afritz am See, Arnoldstein.

Region Villach oferuje pięć terenów narciarskich o różnej powierzchni i różnym stopniu trudno¶ci: Gerlitzen Alpe, Villacher Alpe, Verditz/Afritz, Dreiländereck/Arnoldstein, Faaker See. Pocz±tkuj±cych i rodziny z dziećmi powinny zainteresować stoki, przygotowane w Faaker See, z kolei lubi±cych wyzwania przyci±gnie zapewne samo Villach.

Natomiast o¶rodek Dreiländereck/Arnoldstein usytuowany jest przy granicach i wykupuj±c specjalny karnet można dodatkowo korzystać z doskonałych nartostrad i wyci±gów we wszystkich trzech s±siaduj±cych krajach. Ł±cznie w tym regionie oferowanych jest narciarzom 60 km tras zjazdowych, obsługiwanych przez 35 wyci±gi. Jedn± z największych atrakcji tego terenu stanowi trasa V73 homologowana przez FIS o długo¶ci 6 km, szeroko¶ci 120 m i spadku od 18% do 45%, prowadz±ca w dolinę, aż do Heiligengeist. Jedyn± wad± jest to, iż tereny narciarskie nie ł±cz± się ze sob± w żaden sposób i korzystanie z uroków każdego z nich wymaga przemieszczania się samochodem, gdyż nie do wszystkich nawet dociera również bezpłatny skibus.
Każdy z terenów narciarskich w okolicach Villach dysponuje ponadto trasami biegowymi o ł±cznej długo¶ci 141 km. Wybierać tu można między szlakami biegn±cymi w dolinach o ¶rednim i niewielkim stopniu trudno¶ci, a widokowymi trasami wytyczonymi na wysoko¶ci około 2000 m n.p.m.

Informacje turystyczne:
Villach Tourismum Rathausplats1
A-9500 Villach
tel. +43 4242 205 2900
villach.tourismum@villach.at
www.villach.at