St. Anton am Alberg

St. Anton am Alberg

Przełęcz Arlberg to olbrzymi teren narciarski, uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej urozmaiconych w Alpach. O¶rodki St. Anton i St. Christoph po stronie przełęczy w Tyrolu słyn± też jako raj dla miło¶ników narciarstwa alpejskiego. Olbrzymia ilo¶ć i różnorodno¶ć tras, szlaki do wysokogórskich wędrówki wspinaczki oraz doskonałe warunki sprawiaj±, że cały ten region wielokrotnie znajdował się w pierwszej dziesi±tce najwyżej notowanych kurortów tego typu na ¶wiecie.
Teren narciarski Arlberg podzielony jest na dwie czę¶ci: St. Anton, St. Christoph , St. Jakob i Stuben należ± do Tyrolu, a Lech i Zürs do Vorarlbergu. Pomiędzy nimi natomiast góruje masyw Valluga. Obsługuje go ł±cznie 86 kolejek i wyci±gów oferuj±c narciarzom 276 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych. Najdłuższa z nich ma długo¶ć 10,2 km z różnic± poziomów 1350 m.
Znajduje się tu również niemal 40 km dobrze utrzymanych tras biegowych (łatwych i ¶rednich), w tym 2,5 km wokół St. Christoph oraz malownicza trasa wiod±ca do Verwalltal.
Jeden skipass upoważnia do korzystania ze wszystkich wyci±gów Albert Ski Region.

Informacje turystyczne:
Tourismumverband
A-6580 St. Anton am Albert
Tirol, tel. +43(0)5446 22690
info@stantonamarlberg.com
www.stantonamarlberg