Oberinntal

Oberinntal Austria

Oberinntal – dolina ta położona jest w Tyrolu, przy granicach Austrii z Włochami i Szwajcari±. Te tereny narciarskie mog± poszczycić się fantastycznymi warunkami ¶niegowymi, a także rozbudowan±, gęst± sieci± tras poł±czon± dodatkowo z o¶rodkami narciarskim we Włoszech.

Główne miejscowo¶ci: Nauders, Fiss, Ladis, Serfaus.

Na terenie Oberinntal można korzystać z terenów narciarskich oferuj±cych ł±cznie 159 tras zjazdowych, obsługiwanych prze 60 wyci±gów. Region ten składa się z trzech terenów. Pierwszy z nich tworz± poł±czone stoki Serfaus, Fiss i Ladis, gdzie obowi±zuje jeden skipass. Kolejny teren – Nauders ma poł±czenie wyci±gowe z o¶rodkami narciarskimi Belpiano/Schöneben i Malga St. Valentino znajduj±cymi się we Włoszech, gdzie dowozi narciarzy specjalny bezpłatny skibus. W Nauders obowi±zuje karnet narciarski na cały region „Skipass x 6”, który zachowuje ważno¶ć również w Fiss, Serfauss, Ladis, w Kauerntal (Fendels i lodowiec) oraz w Landeck (region Venet). Ostatni z terenów – Fendels jest terenem narciarskich z trasami przygotowanymi idealnie dla rodzin z dziećmi.

Natomiast dla narciarzy biegowych w Nauders znajduje się 40 km tras biegowych – trudnych tras jest 12 km, ¶rednich – 20 km, łatwych – 8 km; w Fiss – 55 km tras; w Ladis – 18 km tras, a w Serfaus – 51 km ¶rednich tras. Wszędzie oferowane s± także lekcje narciarstwa biegowego. Z kolei w Igludorf dodatkow± atrakcj±, przygotowan± specjalnie dla dzieci jest ¶nieżny labirynt.

Informacje turystyczne:
Tiroler Oberland
Am Kirchplatz 48
6531 Ried im Oberinntal
tel. +43 (0) 5472 6421
info@tiroleroberland.at
tiroler-oberland.com